Vítame vás na našej stránke.

Sme výhradný distribútor a predajca vysoko účinných, rýchlo pôsobiacich, klinicky testovaných špecifických bioaktívnych kolagénových produktov nemeckej spoločnosti GELITA, na užívanie v pitnej forme.

Spoločnosť GELITA spracúva kolagén do rôznych sfér života už temer 150 rokov a je najväčším spracovateľom tejto komodity na svete.

—————————————————————————————

Prečo sú naše produkty iné a prečo máte istotu v ich účinku!

Naše produkty sú špecifické – pôsobia vybrane na ten problém, ktorý potrebujete riešiť.  My máme na každý problém samostatný produkt, lebo v každom orgáne prevažuje iný typ kolagénu a problém treba riešiť cielene.

Naše produkty sú bioaktívne – podporujú telu vlastnú tvorbu kolagénu v bunkách, ktoré sa v danom orgáne nachádzajú. Keďže táto samotvorba kolagénu výrazne klesá po 30. roku života a prejavuje sa to na zníženej funkčnosti hybnosti, horšej elasticite, vlhkosti a pevnosti, naše produkty aktivizujú novotvorbu kolagénu, čím sa organizmus naštartuje na regeneráciu.

Naše produkty sú vo forme peptidov – kolagén je vo svojej podstate ťažko stráviteľný a kým nie je rozdrobený na peptidy, je pre organizmus nestráviteľný a teda aj nevyužiteľný. Peptidy sú stráviteľné temer na 100% a teda tak aj využiteľné bez zaťažovania trávenia a vylučovania.

Naše produkty sú v silných dávkach, ktoré boli potvrdené v klinických štúdiách ako účinné.

Naše produkty sú v pitnej forme – pitné ampulky a dávky zabezpečia pohodlné a presné užívanie. Nič nemusíte odoberať a sami dávkovať a  komplikovane skladovať. Rovnako tak aj pacienti, ktorý majú problém s užívaním tabletiek a kapsúl, s našimi produktmi majú komfortné užívania.

Naše produkty boli overené v nespočetnom množstve klinických štúdií, ktoré boli realizované po celom svete. V podstate nedáme na trh produkt bez toho aby bol jeho účinok overený a stanovený za účinný a bezpečný!

————————————————————————————–

CH-Alpha® – pre chrupavky kĺbov a pohyb bez bolesti

Obsahuje vysokú dávku bioaktívneho kolagénu špecifického pre chrupavky kĺbov (10.000 mg FORTIGEL®) + 60 mg vitamín C v 1 dennej dávke

1 ampulka denne zabezpečí, že už po pár týždňoch užívania dochádza u väčšiny pacientov k zlepšeniu hybnosti kĺbov, zmierneniu opuchu a výraznému zníženiu bolesti.

Užívanie: 1 ampulka na pitie denne

  Tu si prečítajte viac o CH-Alpha® – kĺbová výživa pre pohyb bez bolesti

 Tu si môžete kúpiť CH-Alpha®

        CH-Alpha® ACTIVE – pre pevnejšie šľachy, väzivá a chrupavky kĺbov

Obsahuje dvojkombináciu bioaktívneho kolagénu špecifického pre šľachy a väzivá ( 5 000 mg TENDOFORTE®) a chrupavky kĺbov (5 000 mg FORTIGEL®) + vitamín C, vitamín B6, Magnézium, Zinok, CAVACURMIN® a BioPerine® v 1 dennej dávke

Už po pár týždňoch užívania dochádza u väčšiny pacientov k spevneniu a väčšej pružnosti šliach a väzív, zlepšeniu hybnosti kĺbov a výraznému zníženiu bolesti.

Ak máte poškodenú Achillovu šľachu alebo nestabilné členky, problémy s kĺbovými púzdrami a kĺbmi alebo tieto problémy mať nechcete a chcete sa preventívne starať o svoje šľachy a kĺby, tento produkt je presne pre vás. Či ste športovec alebo nie, CH-Alpha ACTIVE® je ideálny produkt pre vaše šľachy, väzivá a kĺby.

Užívanie: 1 ampulka na pitie denne

Tu si prečítajte viac o CH-Alpha ACTIVE

Tu si môžete kúpiť CH-Alpha ACTIVE

     CH-Alpha OSTEO® – pre pevné kosti odolné voči zlomeninám

Obsahuje trojkombináciu vysokej dávky bioaktívneho kolagénu špecifického pre kosti ( 5 000 mg FORTIBONE®) +  v 1 dennej dávke.

Pri pravidelnom užívaní dochádza k spevneniu kostí, zlepšeniu a zrýchleniu hojenia vzniknutých zlomenín ako aj k zmierneniu nadmerného odbúravania kostí (osteoporózy, osteopénie)

Užívanie: 1 pitná dávka denne

Tu si prečítajte viac o CH-Alpha OSTEO

Tu si môžete kúpiť CH-Alpha OSTEO

CONVITAR® Collagen Power – pre pevné a silné svalstvo, šľachy a väzivá

Obsahuje dvoj kombináciu vysokej dávky bioaktívneho kolagénu špecifického pre svalstvo (BODYBALANCE®) a špecifického pre šľachy (TENDOFORTE®) + vitamín C, Magnézium, Mangán v 1 dennej dávke.

Pri pravidelnom užívaní dochádza k spevneniu a zosilneniu svalstva a šliach, zlepšeniu metabolizmu svalstva a lepšiemu formovaniu svalstva. Výrazne sa zvýši svalová sila. Svalstvo a šľachy sú vyživované a tým chránené pred zraneniami. Zníži sa množstvo nežiadúceho tuku.

Užívanie: 1 pitná dávka denne

Kliknite sem a kúpte CONVITAR® Collagen Power

SHAPE UP® –  pre pevné, formované a silné svalstvo a zníženie nežiadúceho tuku

Obsahuje vysokú dávku bioaktívneho kolagénu špecifického pre svalstvo ( 15 000 mg BODYBALANCE®)

Pri pravidelnom užívaní dochádza k spevneniu a zosilneniu svalstva, zlepšeniu metabolizmu a lepšiemu formovaniu svalstva. Výrazne sa zvýši svalová sila. Svalstvo je lepšie vyživované a chránené pred zraneniami. Zníži sa množstvo nežiadúceho tuku.

Užívanie: 1 pitná dávka denne

Tu si prečítajte viac o SHAPE UP

Tu si môžete kúpiť SHAPE UP

QYRA® Collagen Drink – pre krásnu pleť, vlasy a nechty

Obsahuje vysokú dávku bioaktívneho kolagénu špecifického pre pleť, vlasy a nechty ( 2 500 mg VERISOL®) + Biotín + Niacín

Pri pravidelnom užívaní ovplyvňuje QYRA® Collagen Drink metabolizmus pokožky ako aj hlbších vrstiev kože, vlasov a nechtov. Zlepšuje hydratáciu a elasticitu pokožky. Spevňuje a zlepšuje kvalitu vlasov a nechtov. Pozitívne ovplyvňuje zmeny spôsobené stratou kolagén extracelulárnej matrix.

Užívanie: 1 pitná ampulka denne

Tu si prečítajte viac o QYRA Collagen Drink

Tu si môžete kúpiť QYRA Collagen Drink

Všetky naše produkty sú vhodné pre pacientov s laktózovou intoleranciou, celiatikov aj diabetikov.

Sú bezpečné a bez nežiadúcich účinkov aj pri dlhodobom užívaní. Všetky produkty sa dajú navzájom kombinovať. 

Kliknite sem a pozrite si všetky produkty na jednom mieste.

V skratke o kolagéne

Kolagén je hlavný a nenahraditeľný proteín v  chrupavkách, šľachách, v spojivových tkanivách, kostiach, koži, vo svaloch, nechtoch a vlasoch.

Je najčastejšie sa vyskytujúci proteín u cicavcov, tvorí až 35% všetkých proteínov tela.

Kolagén sa rovnako nachádza aj v rohovkách očí, cievach, v medzistavcových platničkách, v srdcovom svale a v dentíne zubov.

Do dnešného dňa bolo objavených v ľudskom tele 30 typov rôznych kolagénov, ktoré sa líšia podľa štruktúry a funkcie, ktorú v tele plnia. Preto platí že nie je jeden typ kolagénu na všetko a preto si treba aj produkty na doplnenie kolagénu vyberať podľa toho aký typ kolagénu a na aký problém potrebujete.

V dospelosti a v starobe sa stráca schopnosť tela tvoriť vlastný prirodzený kolagén  a keďže je pre telo nepostrádateľný, treba ho do tela dodávať formou účinných a klinicky testovaných výživových doplnkov.

Kolagén má veľkú pevnosť v ťahu a preto má dôležitú ochrannú a stavebnú funkciu. Zodpovedá za hladký a bezbolestný pohyb všetkých kĺbov v tele, za pevné svalstvo, pevné a pružné kosti a rovnako je zodpovedný za pevnosť a pružnosť kože. Vďaka nemu nemáme v mladosti problém s pohybom, máme pevné vlasy, nechty a nemáme vrásky.

S vekom a namáhaním dochádza k postupnému úbytku kolagénu vo všetkých častiach tela.

Úbytok kolagénu má za dôsledok opotrebovávanie chrupaviek, ochabnutie kože a napr. aj tvorbu vrások.

Výsledok degradácie chrupavky je značná bolesť kĺbov pri pohybe, ale aj pri odpočinku, dokonca aj ranná stuhlosť a bolesť pri vstávaní, sadaní a iných pohyboch je spôsobená nedostatkom kolagénu.

Problémy s bolestivými kĺbmi má čoraz viac ľudí a už by ste vo svojom okolí ani nenašli človeka, ktorý takéto problémy nemá.

Najviac pociťujú úbytok kolagénu športovci, ľudia, ktorí jednostranne namáhajú kĺby, ľudia s nadváhou, starší ľudia ako i ľudia po úrazoch.

Prvá pomoc je v tomto prípade dopĺňanie kolagénu kvalitnými, silnými, špecifickými a dobre stráviteľnými kolagénovými produktami ako sú produkty nemeckého výrobcu GELITA Health GmbH, ktorý na trhu pôsobí viac ako 140 rokov.

Klinické štúdie, kde pacienti užívali kolagén FORTIGEL®, ktorý je použitý v CH-Alpha® (10.000 mg kolagénu/denne) hovoria o rýchlom a dlhodobom nástupe účinku a regenerácii tkaniva chrupavky a ústupe bolesti. V štúdiách bola potvrdená a je odporúčaná terapia minimálne 3 mesiace v roku. Pri vážnejších stavoch ako je artróza 2.-3. stupňa je na regeneráciu tkaniva zdĺhavejšia a preto je odporúčané aj dlhšie užívanie ako 6 mesiacov až 1 rok. V štúdiách bola potvrdená účinnosť a bezpečnosť aj pri tomto dlhodobom užívaní a vážnych klinických stavoch (viď.záložka klinické štúdie).

CH-Alpha OSTEO® je jediný kolagénový produkt na Slovensku, ktorý má v klinických štúdiách dokázanú účinosť na budovanie kvalitného kostného tkaniva a zmiernenie jeho ubúdania (degeneráciu, osteorezorpciu).

Ďalšie štúdie ukázali aj pozitívny vplyv CH-Alpha OSTEO® na skrátenie a skvalitnenie hojenia už vzniknutých  zlomenín a to v akomkoľvek veku.

CH-Alpha OSTEO® obsahuje cielenú špecifickú zmes kolagénov nachádzajúcu sa v kostiach, takže jeho užívaním dopĺňate cielene ten kolagén, ktorý je nevyhnutný pre zdravé kosti a zlepšujete kvalitu kostí.

20% objemu zdravej kosti je kolagén ! Kolagén v kosti tvorí mriežku, do ktorej sa usádza vápnik. Keď je v kosti málo kolagénu, vápnik sa nemá kde usádzať a kosť je náchylná na lámanie sa, kvoli nedostatku kolagénu aj vápnika.

Kolagén ubúda z tela každého človeka úmerne s vekom, životným štýlom (napr.fajčenie, slabá strava, sedavý spôsob života) a ochoreniami (onkologické ochorenia, ochorenia tráviaceho traktu, atď). Tento jav viete výrazne pozitívne zvrátiť a zmeniť k lepšiemu práve užívaním CH-Alpha OSTEO®.

CH-Alpha OSTEO® má duálny účinok – 1. pozitívny vplyv na budovanie kvalitnej hmoty kosti a 2. pozitívny vplyv na zmiernenie degenerácie kostí.

CH-Alpha OSTEO® obsahuje bioaktívne kolagénové peptidy, ktoré sú potrebné a špecifické pre kosť (5 000 mg), 500 mg dobre stráviteľného ionizovaného vápnika – kalcium laktát (Ca++) a 10ug vitamínu D3 (400 IU).

Trojkombinácia – kolagén, vápnik a D3 vitamín v CH-Alpha OSTEO® je lekármi odporúčaná 3 kombinácia pre zdravé a funkčné kosti.

Kolagénová zmes (FORTIBONE®), od výrobcu – spoločnosti GELITA, ktorá je v CH-Alpha OSTEO®, získala celosvetovo viacero významných ocenení, ako inovatívny produkt pre zdravé kosti.

1. cena v NUTRA INGREDIENTS AWARDS 2018 a ďalšie následné ocenenia 

V prípade riešenia problémov kože a pokožky (ochabnutie, vrásky, celulitída a strie) ako aj nechtov a vlasov (pevnosť, zdravý vzhľad) bola dokázaná v štúdiách účinnosť už pri 1 – 2 mesiac trvajúcej terapii s VERISOL® kolagénovými peptidmi, ktoré sú použité v QYRA®. K účinku dopomáha aj 100% DDD biotínu a niacínu v každej dennej dávke. Pre trvalý a dlhodobý efekt viditeľný na pleti (elasticity, vrásky), koži (celulitída, strie), vlasoch a nechtoch je žiadúce a vhodné aj dlhodobé užívanie  počas 3 -6 mesiacov(viď.klinické štúdie)

Kolagénové peptidy CH-Alpha, CH-Alpha ACTIVE, Qyra sa užívajú 1 x denne/ 1 ampulka na pitie.

CH-Alpha OSTEO sa užíva 1 – 2 x denne / 1 sáčok s práškom na prípravu nápoja

                                SHAPE UP sa užíva 1 x denne / 1 sáčok. Obsah sáčku použite na prípravu nápoja, alebo zamiešajte do jedla

Prečo si vybrať práve
CH-Alpha, CH-Alpha ACTIVE, Qyra, SHAPE UP alebo CH-Alpha OSTEO.

 • Všetky produkty sú hydrolýzou a enzymatickým procesom rozdrobené na maličké molekulky – peptidy, čo sú molekuly s nízkou molekulovou hmotnosťou (v priemere 5 kDa), ktoré sú pre tráviaci trakt stráviteľné a vstrebateľné temer na 100%.
  Organizmus ich dokáže spracovať a využiť bez zaťaženia, čo nedokáže u kolagénu lyofilizovaného alebo kryštalického.

  Bioaktivita je výnimočná schopnosť produktov nabudzovať telu vlastnú tvorbu kolagénu. Teda aby si vaše vlastné bunky opätovne tvorili dostatočné množstvo kolagénu, potrebného na regeneráciu a zdravé fungovanie orgánov. Naše produkty túto schopnosť majú dokázanú v niekoľkých klinických štúdiách.

 • V CH-Alpha je najvyššia a v klinických štúdiách odporúčaná sila kolagénu 10 000 mg v jednej dennej dávke
  pre lepšie využitie s pridaním 60 mg vitamínu C.

  CH-Alpha poskytuje rýchle a dlhodobé zlepšenie pohyblivosti a zníženie bolesti.

  V QYRA je v klinických štúdiách odporúčaných 2 500 mg bioaktívnych kolagénových peptidov VERISOL + BIOTÍN + NIACÍN v jednej dennej dávke. Táto dávka VERISOLu bola potvrdená ako účinná v 5 klinických štúdiách. QYRA zlepšuje kvalitu vrchných aj spodných vrstiev kože. Zlepšuje hydratáciu, elasticitu, vypĺňa vrásky, zmierňuje celulitídu, spevňuje nechty, zpevňuje stav vlasov a redukuje ich vypadávanie.

  V CH-Alpha OSTEO je trojkombinácia pre spevnenie a ochranu kostí pred zlomeninami a zároveň zlepšuje a urýchľuje hojenie zlomenín. Obsahuje 5 000 mg špecifických kolagénových peptidov FORTIBONE pre kostné tkanivo + 500 mg ionizovaného vápnika + 400 IU D3.

 • Všetky produkty vyrába nemecká spoločnosť GELITA, svetový vývojár a výrobca kolagénov pre rôzne sféry života a všetky sú klinicky testované pre uvedením na trh. Majú potvrdenú jedinečnú špecificitu a bioaktivitu. Jedinečná forma peptidovej veľkosti molekúl zabezpečuje 100% vstrebateľnosť bez zaťažovania trávenia a vylučovania. Naviac vďaka bioaktivite stimulujú telu vlastnú produkciu kolagénu špecifického pre danú oblasť.
  .
  CH-Alpha stimuluje produkciu kolagénu ako aj ostatných zložiek chrupavky kĺbov – glukosamínu a chondroitínu, teda až 95% hmoty chrupavky

  .
  QYRA stimuluje produkciu špecifického kolagénu v koži, vlasoch a nechtoch.

  CH-Alpha OSTEO stimuluje tvorbu kolagénu v kostiach. Kolagén v kostiach tvorí základovú mriežku – matrix, do ktorej sa usádza vápnik a preto sú tieto dve zložky nevyhnutné pre pevné a nelámavé kosti.

 • Účinnosť dosiahnete jednoduchým dávkovaním – 1 x denne 1 pitná ampulka alebo sáčok
  CH-Alpha – 10.000 mg bioaktívnych kolagénových peptidov v jednej dennej dávke

  CH-Alpha ACTIVE – 10.000 mg bioaktívnych kolagénových peptidov v jednej dennej dávke

  QYRA – 2.500 mg bioaktívnych kolagénových peptidov v jednej dennej dávke

  CH-Alpha OSTEO – 5.000 mg bioaktívnych kolagénových peptidov vo forme prášku v sáčku na prípravu nápoja

  SHAPE UP – 15.000 mg bioaktívnych kolagénových peptidov vo forme prášku na prípravu nápoja alebo do jedla

 • Užívanie všetkých produktov je veľmi jednoduché, účinné a bezpečné aj pri dlhodobom užívaní
  – počas celej výroby sú produkty testované a každá šarža má svoj atest
  – vyrobené v Nemecku

  Vyrábajú sa pod prísnym technologickým a hygienickým dohľadom v nemeckej spoločnosti GELITA AG, ktorá je na trhu od roku 1875 a je svetovým lídrom vo vývoji technológií na spracovanie kolagénu ako aj v jeho výrobe do rôznych sfér života.
  Všetky produkty prešli niekoľkoročným nezávislým klinickým testovaním na rôznych klinikách po celom svete (viď.záložka klinické štúdie).

 • – produkty sú vhodné aj pre diabetikov (obsahuje malé množstvo fruktózy, vhodné aj pre diabetika)
  – produkty sú bez lepku a laktózy
   – produkty je možné navzájom kombinovať a teda užívať viac našich produktov naraz počas dňa, ako aj kombinovať s inými výživovými doplnkami a liekmi (neobsahuje žiadne interagujúce látky)

XXL Kolagén

Chcete vedieť viac?

Pozrite sa na tento produkt detailnejšie
XXL Kolagén
Kontaktujte nás a radi Vám zodpovieme na Vaše otázky!