Otázky a odpovede

Kolagén je bielkovina, vlastná stavebná zložka tela. Nachádza sa vo všetkých chrupavkách, svaloch, kostiach a spojivových tkanivách. Kolagénové proteíny vypĺňajú a spevňujú aj štruktúry kože. Množstvo kolagénu sa v priebehu rokov stráca prirodzeným starnutím organizmu a vplyvom iných vnútorných a vonkajších vplyvov.

Výsledkom je že pokožka, kĺby, kosti a spojivové tkanivá strácajú svoje prirodzené vlastnosti, silu a pevnosť. Dochádza k degenerácii chrupaviek kĺbov, strate pevnosti a pružnosti chrupaviek, kostí, spojivových tkanív a kože. Chrupavka degraduje a pohyb začne spôsobovať bolesť. Na pokožke vznikajú prvé vrásky. Na koži vzniká celulitída. Kosť degeneruje a vzniká osteoporóza.

Kolagén obsiahnutý v QYRA® sa volá VERISOL®, je to 100% čistý kolagén. QYRA® je prírodná nutrikozmetika pre zlepšenie elasticity a pevnosti kože. Je to nová generácia prírodných kolagénových peptidov®, ktoré pôsobia najmä cielene v hlbšej vrstve kože – v derme.
Qyra® je v Európe úplná novinka, uvedená na trh v Nemecku bola v septembri roku 2015. Kolagén obsiahnutý v QYRA® bol testovaný v niekoľkých klinických štúdiách, kde sa zaznamenali výrazne pozitívne výsledky na omladenie pokožky, zníženie množstva a intenzity vrások a zvýšenie elasticity kože.
QYRA obsahuje aj Niacín a Biotín – „vitamíny krásy“ na spevnenie a skrášlenie vlasov a nechtov.

QYRA® stimuluje vlastné kožné bunky, ktoré následne produkujú zvýšené množstvo kolagénu. Tento proces je prospešný pre vašu pokožku. Hlboké vrstvy kože sa vypĺňajú kolagénom, čím klesá množstvo vrások a pokožka je viac tonizovaná a elastická.

QYRA® je čisto prírodný produkt s vedecky dokázanou účinnosťou. QYRA® obsahuje najväčšie množstvo kolagénu na omladenie pokožky, dostupného na Slovensku. Obsahuje až 2,5g Verisol® bioaktívnych kolagénových peptidov v dennej dávke.
Qyra® sa ako jedinná na trhu užíva v pohodlných pitných ampulkách t.j. nepotrebujete na prípravu podania používať vodu, ani nič miešať, ani zapíjať. Keďže je vo forme kolagénovej tekutiny, ľahko sa prehĺta,trávi aj vstrebáva. Má príjemnú ovocnú chuť a vôňu. Stačí ampulku dobre pretrepať, otvoriť a vypiť jej obsah. Odporúčané podanie je večer pred spaním, nakoľko v noci dochádza k regeneračným procesom, na ktorých sa aj QYRA® zúčastňuje.
Efekt na omladenie a spevnenie pleti je pri užívaní QYRA® pozorovaný už po 4 týždňoch denného užívania. Odporúčaná terapia je 4-8 týždňov v kalendárnom roku. Nie je stanovená žiadna maximálna dĺžka užívania. Nakoľko je QYRA® prírodný produkt, je možné jej dlhodobé užívanie.

Odporúčané užívanie QYRA® je 1 ampulka na pitie denne, dobre pretrepať a vypiť. QYRA® sa odporúča užívať večer pred spaním, nakoľko sa zúčastňuje na nočnom regeneračnom procese. Pre viditeľný a dlhodobý efekt je nutné užívať QYRA® podľa odporúčaní – aspoň 4 týždne, 1 ampulku denne.
Pri odporúčanom pravidelnom užívaní bude efekt na pokožke optimálny a viditeľný.

Ak užívate QYRA® pravidelne denne, prvé viditeľné výsledky môžete pozorovať už po 4 týždňoch.

QYRA® pôsobí pozitívne na kožu na celom tele. V tvári, môžete pozorovať a cítiť zlepšenie vzhľadu pokožky najlepšie a najrýchlejšie.
Pozitívny vplyv má QYRA® aj na zníženie prejavov celulitídy.

Vedecké štúdie ukázali, že bioaktívne kolagénové peptidy majú optimálnu veľkosť molekúl. Tak môžu prejsť žalúdkom rýchlo a v črevách ľahko prestupovať cez črevnú stenu do krvného obehu. Bolo tiež preukázané, že bioaktívne kolagénové peptidy prechádzajú cielene do kožného tkaniva, kde stimulujú kožné bunky, posilňujú tvorbu vlastného kolagénu, elastínu a proteoglykánu.

Áno, QYRA® má vďaka svojmu zloženiu a pridaniu Biotínu a Niacínu pozitívne účinky aj na vlasy a nechty. Užívatelia pozorovali spevnenie a skrášlenie nechtov a vlasov.

Balenie QYRA® dostupné na Slovenskom trhu obsahuje 21 ampuliek na pitie po 25 ml (ampulka). Spolu teda 525 ml v balení. Jedna ampulka obsahuje 2,5g Verisol® bioaktívnych kolagénových peptidov v 25 ml.
Pre pohodlné užívanie na Slovensku predávame QYRA® len vo forme ampuliek s kolagénovým nápojom. (u výrobcu sú dostupné aj tablety a sáčky s práškom na rozrábanie vo vode, no pre nepohodlnosť užívania ich nedovážame.)

QYRA® je možné objednať rýchlo a jednoducho v našom internetovom obchode na tejto web stránke. Alebo si naše produkty môžete objednať aj cez FB stránku XXL-KOLAGEN, alebo u našich spolupracujúcich predajcov – kozmetičky, pedikérky, kaderníčky atd. Zoznam nájdete na našej web stránke.
Ak sa chcete stať predajcom našich produktov, kontaktujte nás cez e-formulár alebo cez email: info@xxl-kolagen.sk

QYRA® aj CH Alpha® sa vyrába výhradne v Nemecku.

QYRA® a CH Alpha® vyrába GELITA Health GmbH, dcérska spoločnosť nemeckej spoločnosti so sídlom v Eberbach am Neckar, Nemecko.

Nie, pretože je to čistá kolagénová bielkovina, bez alergénneho potenciálu. Presné zloženie produktu nájdete v popise produktu v eshope. V prípade že ste alergický na nejakú pomocnú zložku produktu, produkt neužívajte.

QYRA® aj CH Alpha® je prírodný produkt. Pri jeho užívaní neboli pozorované žiadne vedľajšie účinky, ani interakcie s liekmi.

Produkty sú bezpečné aj na dlhodobé užívanie.

Neboli robené žiadne špeciálne štúdie s QYRA® ani CH Alpha u diabetikov. Oba produkty obsahujú fruktózu a sukralózu. Denná dávka obsahuje však menej ako < 0,6 BE (chlebová jednotka), takže nie sú vyslovene zakázané u diabetikov. Pred užitím si prečítajte príbalový leták, alebo popis produktu na našom eshope.

Kolagén obsiahnutý v CH Alpha® sa volá Fortigel®, je to bioaktívny kolagénový peptid hydrolyzovaného kolagénu. CH Alpha® je prírodný výživový doplnok pre zlepšenie štruktúry chrupaviek a spojivových tkanív. CH Alpha sa predáva od roku 2008. Kolagén obsiahnutý v CH Alpha® bol testovaný v niekoľkých klinických štúdiách, kde sa zaznamenali výrazne pozitívne výsledky na vyhladenie defektov na chrupavkách doplnením kolagénu, ktorý vekom a zaťažovaním z organizmu ubúda, čo viedlo k výraznému zlepšeniu pohyblivosti kĺbov a zmierneniu až vytrateniu bolesti.
CH Alpha® obsahuje aj vitamín C na lepšie vstrebávanie

CH Alpha® stimuluje telu vlastnú tvorbu kolagénu, chondroitínu a glukosamínu.
Tento proces je prospešný pre celkovú regeneráciu chrupaviek a spojivových tkanív. Preto nie je potrebné zvlášť pridávať žiadne glukosaminy ani chondroitíny.
Rýchlo a dlhodobo sa chrupavka vďaka doplneniu kolagénu regeneruje a umožní návrat ku kvalitnému životu bez bolesti.

CH Alpha® je prírodný kolagén s vedecky dokázanou účinnosťou. CH Alpha® obsahuje najväčšie množstvo kolagénu na regeneráciu chrupaviek kĺbov, dostupného na Slovensku. Obsahuje až 10g Fortigel® bioaktívnych kolagénových peptidov v dennej dávke.
CH Alpha® sa ako jediná na trhu užíva v pohodlných pitných ampulkách t.j. nepotrebujete na prípravu podania používať vodu, ani nič miešať, ani zapíjať. Keďže je vo forme kolagénovej tekutiny, ľahko sa prehĺta,trávi aj vstrebáva. Má príjemnú ovocnú chuť a vôňu. Stačí ampulku dobre pretrepať, otvoriť a vypiť jej obsah. Odporúčané podanie je večer pred spaním, nakoľko v noci dochádza k regeneračným procesom, na ktorých sa aj CH Alpha® zúčastňuje.
Efekt na regeneráciu chrupaviek a zlepšenie hybnosti, pokles bolesti je pri užívaní CH Alpha® pozorovaný už po 2-3 mesiacoch denného užívania. Odporúčaná terapia je 3 mesiace v kalendárnom roku. Nie je stanovená žiadna maximálna dĺžka užívania. Nakoľko je CH Alpha® prírodný produkt a s ničím neinteraguje je možné jej dlhodobé užívanie.

Odporúčané užívanie CH Alpha® je 1 ampulka na pitie denne, dobre pretrepať a vypiť. CH Alpha® sa odporúča užívať večer pred spaním, nakoľko sa zúčastňuje na nočnom regeneračnom procese. Pre viditeľný a dlhodobý efekt je nutné užívať CH Alpha® podľa odporúčaní – aspoň 2-3 mesiace, 1 ampulku denne.
Pri odporúčanom pravidelnom užívaní bude efekt na pohyblivosť optimálny a viditeľný.

CH Alpha® pôsobí pozitívne na všetky chrupavky kĺbov Vášho tela.
Vďaka hydrolyzácii sa vstrebáva viac ako 90% kolagénového peptidu už po 6 hodinách. Po 48 hodinách bol účinok peptidov sledovaný v chrupavkách kĺbov a to vo forme zmnoženia počtu chondrocytov a v zvýšení ich produkcie kolagénu a glukosamínov.
Z užívania CH Alpha profitujú pacienti s diagnózou degeneratívne ochorenie kĺbov (gonantróza, coxartróza atd), artritídou, nadváhou (zaťažovanie kĺbov), športovci, ľudia, ktorí jednostranne zaťažujú nejaký typ kĺbu, starší ľudia, ktorým sa už prirodzene kolagén netvorí, pacienti so zlomeninami a po úrazoch.

Vedecké štúdie ukázali, že bioaktívne kolagénové peptidy hydrolyzovaného kolagénu majú optimálnu veľkosť molekúl. Žalúdkom prechádzajú rýchlo a v črevách ľahko prestupovať cez črevnú stenu do krvného obehu. Bolo tiež preukázané, že bioaktívne kolagénové peptidy prechádzajú cielene do chrupavkového tkaniva, kde stimulujú chondrocyty, a tak posilňujú tvorbu telu vlastného kolagénu a proteoglykánov – chlukosamínu a chondroitínu.

Kryštalický alebo lyofilizovaný kolagén tieto pozitívne vlastnosti nemá. V tráviacom trakte naboptnáva a nevstrebáva sa do krvy do takej miery = oveľa menej ho vie organizmus využiť, kedže má veľké molekuly, ktoré len veľmi obtiažne prechádzajú cez tráviaci trakt.

Toto má veľký vplyv na účinnosť – rýchlosť aj výraznosť.

Balenie CH Alpha® dostupné na Slovenskom trhu obsahuje 30 ampuliek na pitie po 10g Fortigel hydrolyzovaného kolagénu v 25 ml (ampulka). Spolu teda 750 ml v balení. Pre pohodlné užívanie na Slovensku predávame CH Alpha® len vo forme ampuliek s kolagénovým nápojom. (u výrobcu sú dostupné aj sáčky s práškom na rozrábanie vo vode, no pre nepohodlnosť užívania ich nedovážame.)

Oba kolagénové peptidy, ktoré máme v ponuke je možné objednať rýchlo a jednoducho v našom internetovom obchode na tejto web stránke. Alebo si naše produkty môžete objednať aj cez FB stránku XXL-KOLAGEN, alebo u našich spolupracujúcich predajcov – fitness centrá, predajne, kozmetičky, pedikérky, kaderníčky atd. Zoznam nájdete na našej web stránke.
Ak sa chcete stať predajcom našich produktov, kontaktujte nás cez e-formulár alebo cez email: info@xxl-kolagen.sk

Naše produkty

Nedozvedeli ste sa, čo ste potrebovali vedieť?

Ak máte ďalšie otázky, radi Vám poradíme.
Naše produkty