Niečo viac o produkte

CH-Alpha OSTEO® je jediný kolagénový produkt na Slovensku, ktorý má v klinických štúdiách dokázanú účinosť na budovanie kvalitného kostného tkaniva a zmiernenie jeho ubúdania (degeneráciu, osteorezorpciu).

Ďalšie štúdie ukázali aj pozitívny vplyv CH-Alpha OSTEO® na skrátenie a skvalitnenie hojenia už vzniknutých  zlomenín a to v akomkoľvek veku.

CH-Alpha OSTEO® obsahuje cielenú špecifickú zmes kolagénov nachádzajúcu sa v kostiach, takže jeho užívaním dopĺňate cielene ten kolagén, ktorý je nevyhnutný pre zdravé kosti a zlepšujete kvalitu kostí.

20% objemu zdravej kosti je kolagén ! Kolagén v kosti tvorí mriežku, do ktorej sa usádza vápnik. Keď je v kosti málo kolagénu, vápnik sa nemá kde usádzať a kosť je náchylná na lámanie sa, kvoli nedostatku kolagénu aj vápnika.

Kolagén ubúda z tela každého človeka úmerne s vekom, životným štýlom (napr.fajčenie, slabá strava, sedavý spôsob života) a ochoreniami (onkologické ochorenia, ochorenia tráviaceho traktu, atď). Tento jav viete výrazne pozitívne zvrátiť a zmeniť k lepšiemu práve užívaním CH-Alpha OSTEO®.

CH-Alpha OSTEO® má duálny účinok – 1. pozitívny vplyv na budovanie kvalitnej hmoty kosti a 2. pozitívny vplyv na zmiernenie degenerácie kostí.

CH-Alpha OSTEO® obsahuje bioaktívne kolagénové peptidy, ktoré sú potrebné a špecifické pre kosť (5 000 mg), 500 mg dobre stráviteľného ionizovaného vápnika – kalcium laktát (Ca++) a 10ug vitamínu D3 (400 IU).

Trojkombinácia – kolagén, vápnik a D3 vitamín v CH-Alpha OSTEO® je lekármi odporúčaná 3 kombinácia pre zdravé a funkčné kosti.

Kolagénová zmes (FORTIBONE®), od výrobcu – spoločnosti GELITA, ktorá je v CH-Alpha OSTEO®, získala celosvetovo viacero významných ocenení, ako inovatívny produkt pre zdravé kosti.

1. cena v NUTRA INGREDIENTS AWARDS 2018 a ďalšie následné ocenenia 

Zveřejnil(a) GELITA AG dne Středa 16. května 2018

Another award for our ingredient FORTIBONE®! We are very proud: FORTIBONE® prevailed over 4 finalists last night and won…

Zveřejnil(a) GELITA AG dne Středa 22. srpna 2018

We are very proud to have received this year’s German Innovation Award for our #FORTIBONE collagen peptides. What’s…

Zveřejnil(a) GELITA AG dne Pátek 4. října 2019

Food Matters Live announced FORTIBONE® as the Best Functional Ingredient of the Year! For us, this is an outstanding…

Zveřejnil(a) GELITA AG dne Středa 21. listopadu 2018

Užívanie CH-Alpha OSTEO® :

Osteopénia, prevencia degenerácie kostí – 1 sáčok denne, dlhodobo

Osteoporóza – 1-2x denne 1 sáčok, dlhodobo

Pozlomeninová terapia – 2x denne 1 sáčok počas 3 mesiacov, potom 1 x denne 1 sáčok podľa potreby

(Ak vám lekár odporučil užívanie väčšieho množstva vápnika, užívajte ho v ďalšej dennej dávke, nie spolu s CH-Alpha OSTEO, nakoľko ľudské telo vie stráviť a využiť v jednej dávke len 500 mg vápnika. Ďalšie užívanie D3 vitamínu je možné aj spolu s CH-Alpha OSTEO)

CH-Alpha OSTEO neinteraguje so žiadnymi liekmi. Je vhodný aj pre diabetikov.

Kvalitu a hustotu vašich kostí si môžete dať zmerať na osteologickom pracovisku FIDELITAS, Poliklinika Karlova Ves, Bratislava, s ktorým dlhodobo spolupracujeme!

Je klinicky dokázané, že CH-Alpha OSTEO® podporuje zdravie kostí.

Mono centrická, prospektívna, randomizovaná, placebom kontrolovaná, dvojito zaslepená štúdia priebehala 12 mesiacov u 180 žien so zníženou kostnou hmotou. Ženy dostávali terapiu s denným príjmom 5 g bioaktívnych kolagénových peptidov FORTIBONE® alebo placebo. Zmeny v hustote kostnej hmoty boli merané pomocou denzitometrie (DEXA) na stavcoch chrbtice a krčku stehennej kosti. U pacientiek, ktoré trpeli osteopenickou zlomeninou a osteoporózou užívajúcich bioaktívne kolagénové peptidy FORTIBONE® bolo pozorované výrazné zlepšenie kostnej hustoty na chrbtici.

CH-Alpha OSTEO® tak vďaka bioaktívnym kolagénovým peptidom® FORTIBONE®, vápniku a vitamínu D3 dodáva telu základné komponenty pre silnú a stabilnú štruktúru kostí.

Kosť nie je len vápnik, ale aj kolagénová mriežka
Kosť je zmes minerálnych kryštálov uložených v organickej kolagénové matrici – tzv. mriežke
Keby boli v kosti len minerálne kryštály, kosť by bola veľmi krehká a náchylná k zlomeninám.
Rovnako ako most je postavený z betónu a ocele, kolagén v kosti má zásadný význam pre jej pevnosť a nelámavosť.

Kolagén je najdôležitejší proteín v tele. Je hlavnou a životne dôležitou súčasťou celého nášho tela. Tvorí až 30% všetkých proteínov. Nachádza sa v kĺboch, kostiach, svaloch, väzivách, šľachách, v pokožke, vo vlasoch aj v nechtoch.

Pozri viac

Zaujala Vás to?

Pozrite si viac o tomto produkte
Pozri viac

Osteoporóza a zlomeniny kostí – komu hrozia?

Podľa výskumov, osteoporóza hrozí každému druhému z nás po dovŕšení 50 rokov.

Strata kostnej hustoty a stability, ktorá často končí zlomeninou je problémom najmä žien po menopauze a starších mužov, no nielen ich. Zvýšená poróza a lámavosť kostí hrozí aj pri rôznych ochoreniach.

Osteoporóza (OP) je stav, charakterizovaný nízkou kostnou hmotou a mikro-architektonickým zhoršením kostného tkaniva, čo vedie k zvýšeniu kostnej krehkosti a následnému nárastu rizika zlomenín. Osteopénia, je skoré štádium osteoporózy. Môže začať vo veku 35 rokov kedy kostná hmota začína postupne ubúdať.

Pravdepodobnosť zlomenín sa zvyšuje s vekom. Riziko zlomeniny kostí sa zdvojnásobuje každých desať rokov.

Stav vašich kostí a riziko zlomenín si môžte dať vyšetriť na osteologickom pracovisku Fidelitas, s.r.o v Poliklinike Karlova Ves, Bratislava, s ktorým úzko spolupracujeme. www.fidelitas-nzz.sk

dôsledok osteoporózy – zlomeniny stavcov a následné komplikácie z nich