Komu hrozí osteoporóza a zlomeniny kostí?

Osteoporóza je stav, charakterizovaný nízkou kostnou hmotou a zhoršenou mikroarchitektúrou kostného tkaniva, čo vedie k zvýšeniu kostnej krehkosti a následnému nárastu rizika zlomenín. Osteopénia, je skoré štádium osteoporózy. Môže začať vo veku 35 rokov, kedy kostná hmota začína postupne ubúdať.

Podľa výskumov nie je osteoporóza ochorením starých ľudí, hrozí každému druhému z nás po dovŕšení 50 rokov.

Strata kostnej hustoty a stability, ktorá často končí zlomeninou je problémom najmä žien po menopauze a starších mužov, no nielen ich. Zvýšená poróza a lámavosť kostí hrozí aj pri rôznych ochoreniach, napr. onkologických.

Pravdepodobnosť zlomenín sa zvyšuje s vekom. Riziko zlomeniny kostí sa zdvojnásobuje každých desať rokov.

Stav vašich kostí a riziko zlomenín si môžete dať vyšetriť v osteologických centrách ako napr. na pracovisku Fidelitas, s.r.o v Poliklinike Karlova Ves, Bratislava, s ktorým úzko spolupracujeme. www.fidelitas-nzz.sk

dôsledok osteoporózy – zlomeniny stavcov a následné komplikácie z nich

CH-Alpha OSTEO® je jediný kolagénový produkt na Slovensku, ktorý má v klinických štúdiách dokázanú účinosť na budovanie kvalitného kostného tkaniva a zmiernenie jeho ubúdania (degeneráciu, osteorezorpciu).

Ďalšie štúdie ukázali aj pozitívny vplyv CH-Alpha OSTEO® na skrátenie a skvalitnenie hojenia už vzniknutých  zlomenín a to v akomkoľvek veku.

CH-Alpha OSTEO® obsahuje cielenú špecifickú zmes kolagénov nachádzajúcu sa v kostiach, takže jeho užívaním dopĺňate cielene ten kolagén, ktorý je nevyhnutný pre zdravé kosti a zlepšujete kvalitu kostí.

20% objemu zdravej kosti je kolagén ! Kolagén v kosti tvorí mriežku, do ktorej sa usádza vápnik. Keď je v kosti málo kolagénu, vápnik sa nemá kde usádzať a kosť je náchylná na lámanie sa, kvoli nedostatku kolagénu aj vápnika.

Kolagén ubúda z tela každého človeka úmerne s vekom, životným štýlom (napr.fajčenie, slabá strava, sedavý spôsob života) a ochoreniami (onkologické ochorenia, ochorenia tráviaceho traktu, atď). Tento jav viete výrazne pozitívne zvrátiť a zmeniť k lepšiemu práve užívaním CH-Alpha OSTEO®.

CH-Alpha OSTEO® má duálny účinok – 1. pozitívny vplyv na budovanie kvalitnej hmoty kosti a 2. pozitívny vplyv na zmiernenie degenerácie kostí.

CH-Alpha OSTEO® obsahuje bioaktívne kolagénové peptidy, ktoré sú potrebné a špecifické pre kosť (5 000 mg), 500 mg dobre stráviteľného ionizovaného vápnika – kalcium laktát (Ca++) a 10ug vitamínu D3 (400 IU).

Trojkombinácia – kolagén, vápnik a D3 vitamín v CH-Alpha OSTEO® je lekármi odporúčaná 3 kombinácia pre zdravé a funkčné kosti.

Kolagénová zmes (FORTIBONE®), od výrobcu – spoločnosti GELITA, ktorá je v CH-Alpha OSTEO®, získala celosvetovo viacero významných ocenení, ako inovatívny produkt pre zdravé kosti.

Kúpiť CH-Alpha OSTEO

1. cena v NUTRA INGREDIENTS AWARDS 2018 a ďalšie následné ocenenia 

Užívanie CH-Alpha OSTEO® :

Osteopénia, prevencia degenerácie kostí – 1 sáčok denne, dlhodobo

Osteoporóza – 1-2x denne 1 sáčok, dlhodobo

Pozlomeninová terapia – 2x denne 1 sáčok počas 3 mesiacov, potom 1 x denne 1 sáčok podľa potreby

(Ak vám lekár odporučil užívanie väčšieho množstva vápnika, užívajte ho v ďalšej dennej dávke, nie spolu s CH-Alpha OSTEO, nakoľko ľudské telo vie stráviť a využiť v jednej dávke len 500 mg vápnika. Ďalšie užívanie D3 vitamínu je možné aj spolu s CH-Alpha OSTEO)

CH-Alpha OSTEO neinteraguje so žiadnymi liekmi. Je vhodný aj pre diabetikov.

Kvalitu a hustotu vašich kostí si môžete dať zmerať na osteologickom pracovisku FIDELITAS, Poliklinika Karlova Ves, Bratislava, s ktorým dlhodobo spolupracujeme!

Je klinicky dokázané, že CH-Alpha OSTEO® podporuje zdravie kostí.

Mono centrická, prospektívna, randomizovaná, placebom kontrolovaná, dvojito zaslepená štúdia priebehala 12 mesiacov u 180 žien so zníženou kostnou hmotou. Ženy dostávali terapiu s denným príjmom 5 g bioaktívnych kolagénových peptidov FORTIBONE® alebo placebo. Zmeny v hustote kostnej hmoty boli merané pomocou denzitometrie (DEXA) na stavcoch chrbtice a krčku stehennej kosti. U pacientiek, ktoré trpeli osteopenickou zlomeninou a osteoporózou užívajúcich bioaktívne kolagénové peptidy FORTIBONE® bolo pozorované výrazné zlepšenie kostnej hustoty na chrbtici.

CH-Alpha OSTEO® tak vďaka bioaktívnym kolagénovým peptidom® FORTIBONE®, vápniku a vitamínu D3 dodáva telu základné komponenty pre silnú a stabilnú štruktúru kostí.

Kosť nie je len vápnik, ale aj kolagénová mriežka
Kosť je zmes minerálnych kryštálov uložených v organickej kolagénové matrici – tzv. mriežke
Keby boli v kosti len minerálne kryštály, kosť by bola veľmi krehká a náchylná k zlomeninám.
Rovnako ako most je postavený z betónu a ocele, kolagén v kosti má zásadný význam pre jej pevnosť a nelámavosť.

Kolagén je najdôležitejší proteín v tele. Je hlavnou a životne dôležitou súčasťou celého nášho tela. Tvorí až 30% všetkých proteínov. Nachádza sa v kĺboch, kostiach, svaloch, väzivách, šľachách, v pokožke, vo vlasoch aj v nechtoch.

——————————————————————————————————————————————————————

SHAPE UP® – pre formovanie postavy, zníženie množstva nežiadúceho tuku, zvýšenie svalovej sily a ochranu svalstva pred zranením

Vzhľadom na špecifické zloženie aminokyselín a vynikajúcu biologickú dostupnosť SHAPE UP® stimuluje metabolizmus tukov a svalov a vedie k lepšiemu pomeru svalstva a tukov v tele.

Bioaktívne kolagénové peptidy pre budovanie svalstva a svalovej sily ! Napomáha zachovaniu optimálneho pomeru svalstva a tuku. Vyživuje a regeneruje všetky štruktúry svalstva, napomáha udržať svalstvo pevné a elastické, pomáha chrániť svalstvo pred zranením.

Po 3 mesiacoch užívania môžete sledovať:

1. nárast svalovej hmoty o 50%  viac, ako len pri cvičení!

2. stratu tuku o 50% viac, ako keby ste len cvičili!

3. nárast svalovej sily po 3 mesiacoch užívania je o 100 % viac, ako keby ste len cvičili.

Niekoľko randomizovaných, placebom kontrolovaných, dvojito zaslepených klinických štúdií preukázalo účinnosť denného príjmu SHAPE UP® v kombinácii s tréningom na čistú svalovú  hmotu, tukovú hmotu a silu svalov u všetkých vekových skupín.

Pomáha budovaniu a formovaniu zdravého tela, správnemu pomeru svalstva a tuku v organizme. Pomáha zlepšiť metabolizmus celej svalovej sústavy. Výsledkom je formovanejšie, zdravšie a pevnejšie svalstvo a zvýšená svalová sila.

Užívanie: 1x denne 1 sáčok (obsah sáčku rozmiešať vo vode a vypiť, alebo zamiešať do jedla)

Balenie: 30 sáčkov

Jedna denná dávka obsahuje: 15 000 mg BODYBALANCE, 0,018 g soľ

Kalorická hodnota jednej dávky: 54 kalórií, alebo 225 KJ (obsahuje 0g tuku a 0g cukru)

Bez umelých konzervantov, farbív, sladidiel a iných aditív !

Vhodné aj pre diabetikov a pacientov s intoleranciou na lepok a laktózu.