Začiatkom tohto roka nemecká dráhová cyklistka Emma Hinze na vlastnej koži zakúsila jedinečné priaznivé účinky kolagénových peptidov CH-Alpha® počas zotavovania sa po operácii kolena.
Emma, ktorá je 4x juniorskou majsterkou sveta, striebornou olympijskou medailistkou a 5x majsterkou sveta v Elite League hovorí: „O spoločnosti GELITA som sa dozvedela cez svoju športovú agentúru. Z dôvodu poškodenia chrupavky mi asi pred 12 mesiacmi operovali postihnuté koleno. Prostredníctvom kontaktu s Dr. Juttou Hugenberg z GELITA som získala informácie o rôznych špecifických kolagénových peptidoch a odporučili mi CH-Alpha®. Pomerne rýchlo som si všimla zmiernenie bolesti kolena. Na stupnici bolesti od 0 do 10 (0: žiadna bolesť, 10: veľmi silná bolesť) bola bolesť kolena pred užívaním na úrovni 3, ale už po troch mesiacoch užívania som bola bez bolesti. Výsledkom bolo, že som mohla pokračovať v 100% tréningu, pokiaľ ide o objem a intenzitu.“

CH-Alpha® ide po podstate problémov s kĺbovou chrupavkou. Priamo stimuluje schopnosť tela prirodzene obnovovať chrupavkové tkanivo v kĺboch, pričom zachováva pozitívnu rovnováhu medzi syntézou a rozkladom tkaniva. Účinok CH-Alpha® je dokázaný klinickými štúdiami špeciálne vykonanými u športovcov, ktoré preukázali významné zníženie bolestí kĺbov. Špecifické kolagénové peptidy v CH-Alpha® boli testované vo viac ako 20 klinických a predklinických štúdiách.

Emma dodala: „CH-Alpha® som odporučila aj svojmu trénerovi, pretože trpel bolesťami kolien. Pri každodennom užívaní 1 ampulky CH-Alpha® sa jeho bolesť znížila asi po 10 týždňoch. Na pretekárskom bicykli sa cítil výkonnejší a bol schopný trénovať dlhšie tréningy. Mojím osobným cieľom pre rok 2022 je získať ďalšie medaily na majstrovstvách sveta a Lige majstrov a kvalifikovať sa na OH 2024 v Paríži. Som si istá, že vďaka CH-Alpha® mi moje koleno nebude robiť ďalšie problémy.“

Chrupavka je nevyhnutnou súčasťou kĺbov. Pôsobí ako tlmič nárazov v mieste kde sa dve kosti stretávajú v kĺbe. Umožňuje hladký pohyb bez trenia a chráni kosti a kĺby.
Kolagén je nevyhnutnou súčasťou zdravých kĺbových chrupaviek. Preto bol na boj proti bolestiam kĺbov spôsobených opotrebovaním chrupavky vyvinutý CH-Alpha® – produkt pozostávajúci zo špecifických bioaktívnych kolagénových peptidov FORTIGEL® + vitamín C.
Je vedecky dokázané, že CH-Alpha® stimuluje regeneráciu kĺbovej chrupavky a podporuje merateľný nárast chrupavkového tkaniva. Značnou výhodou CH-Alpha® oproti iným zložkám, ktoré sa bežne ponúkajú na zlepšenie stavu kĺbov je, že rieši skutočnú príčinu problému, nie len symptómy.