Hovorí sa, že nikdy nebudete mať druhú šancu urobiť prvý dojem. Najmä pre ženy je ich pokožka, vlasy a nechty základnými prvkami krásneho vonkajšieho vzhľadu. Byť si vedomý svojej krásy je obrovský posilňovač dôvery – ale môže to byť oveľa viac. V mnohých zamestnaniach sú dobre udržiavané ruky a nechty nevyhnutné.

Ruky sú ako osobná vizitka a veľa hovoria o tom kto sme. Pre mnohé ženy je však ťažké dosiahnuť krásne nechty – dokonca aj s veľkou starostlivosťou. V mnohých prípadoch je to spôsobené syndrómom krehkých nechtov.

Niektoré lokálne a systémové terapie sa zaoberajú týmto stavom, vrátane hydratačných prostriedkov na nechty a posilňovačov nechtov. Najnovšie výskumi v oblasti aplikácie krásy z vnútra skúmali účinky špecifických kolagénových peptidov na vzhľad, silu a rast nechtov. Dlho sme predpokladali, že kolagén je pre naše nechty dobrý – a teraz je tu dôkaz! Po prvýkrát sa v klinickej štúdii skúmala účinnosť špecifického Bioactive Collagen Peptides® VERISOL® na rast nechtov a syndróm  krehkých nechtov. V tejto otvorenej klinickej štúdii s jedným centrom celkovo 25 zdravých žien dostalo dennú dávku 2,5 g kolagénových peptidov VERISOL® GELITA, užívaných orálne, 6 mesiacov a nasledovalo 4-týždňové pozorovacie obdobie. Účastníci boli vo veku od 18 do 50 rokov s priemerným vekom 39 rokov. Všetci mali najmenej jeden príznak krehkých nechtov, či už lamelového olupovania, nepravidelnosti okrajov alebo drsnosti nechtov. Štyri týždne pred liečebnou fázou boli všetci pacienti klinicky hodnotení na skríningovej návšteve. Fotografia bola odobratá a na nechty boli urobené značky na následné meranie rastu.Výsledky boli pôsobivé. Na konci štúdie sa väčšina účastníkov (80%) zhodla na tom, že používanie  VERISOL® zlepšilo vzhľad nechtov a boli veľmi spokojní s výkonom liečby. Účastníci boli požiadaní, aby hodnotili celkové zlepšenie svojich nechtov (od 0 do 10) a takmer polovica pacientov (46%) to hodnotila medzi 9 a 10. Navyše 75% pacientov vnímalo, že sú ich nechty silnejšie a 71% cítilo, že ich nechty rástli rýchlejšie a viac. Kolagén sa používa ako účinná zložka v kozmetických výrobkoch už mnoho rokov. Na celom svete patrí k najdôveryhodnejším aktívnym zložkám pre ženy, ktoré uprednostňujú ich osobný vzhľad a vonkajší vzhľad. A teraz klinické údaje ukazujú, že suplementácia nutrikozmetikou s QYRA® Intensive Care Collagen (VERISOL®) spoločnosti GELITA prináša viaceré výhody pri liečbe syndrómu krehkých nechtov. Užíva sa 1 ampulka na pitie denne.